Z jakim kosztem wiąże się zakup pierścionka z brylantem?

Z jakim kosztem wiąże się zakup pierścionka z brylantem?

Wybór pierścionka zaręczynowego to niełatwe zadanie. Oprócz klasycznego modelu z brylantem, możesz wybrać też pierścionek z rubinem, szafirem albo ametystem. Czy wiesz, jak sprawdzić próbę złota? 

Decyzja o tym, jaki pierścionek wybrać, spędza sen z powiek niejednemu zakochanemu mężczyźnie. Oferta sklepów jubilerskich jest coraz szersza, dopasowanie rozmiaru bez mierzenia wydaje się abstrakcyjne. Pomożemy Ci zorientować się, w czym wybierać i jak wybierać, żeby Twoja ukochana kobieta była zachwycona. Pierścionek z diamentem. Tradycja zaręczyn sięga czasów starożytnych. W Grecji mężczyzna prosił o rękę rodziców wybranki. W Rzymie ofiarowywał jej monetę, metalowy lub złoty pierścionek. Tradycja ofiarowywania ukochanej kobiecie pierścionka została ugruntowana dzięki austriackiemu księciu Maksymilianowi, który w 1477 roku podarował Marii Burgundzkiej pierścionek z diamentem jako symbol łączącego ich uczucia. Od tamtej pory przyjęło się, że idealny pierścionek zaręczynowy to pierścionek z diamentem. Ta tradycja ma wymiar praktyczny (diament to najtrwalszy kamień szlachetny) i symboliczny (trwałość diamentu ma symbolizować trwałość uczucia). Czy wiesz, że… słowo diament pochodzi od greckiego adamas, czyli – niezwyciężony? W starożytności wierzono, że ziemia jest otoczona przez wielki, niebieski szafir. Tradycyjny szafir mieni się wszystkimi odcieniami niebieskiego dzięki jonom żelaza i tytanu. Nazwa szafir wywodzi się od łacińskiego słowa sappheiros, co oznacza kolor niebieski właśnie.

Pierścionek z szafirem i brylantami. Szafir jest symbolem pokoju, niezmienności, przyjaźni. To kamień ceniony przez buddystów. Dla wróżbitów jest to kamień magiczny, łączący świat żywych ze światem umarłych. Szafir kojarzy się z kolorem niebieskim, co nie znaczy, że wszystkie szafiry muszą być koniecznie niebieskie. Istnieją też szafiry o odcieniu żółtym, fioletowym, czarnym i pomarańczowym. Pierścionek z szafirem polecamy panom, których wybranka nosi ubrania i dodatki w zimnych barwach (zielony, niebieski, mlecznobiały). Pierścionek z rubinem i brylantami, A Rubin i szafir to kamienie o podobnych właściwościach. Występują w takich samych miejscach, ale rubin nie jest tak powszechny jak szafir. Rubiny są małymi kamieniami, rzadko spotyka się okazy o masie większej niż 5 karatów. Rubin, dzięki swojej czerwonej barwie, jest symbolem namiętności.

Rzymscy wojownicy nosili niegdyś talizmany z rubinami i wizerunkiem Marsa i węża, które miały zagrzewać ich do walki. Pierścionek z rubinem polecamy panom, których wybranka lubi czerwień i nosi ubrania lub dodatki w ciepłych barwach (żółty, czerwony, pomarańczowy).

Pierścionek z brylantem i szmaragdami, YES Szmaragd ma głęboką, zieloną barwę (smaragdos po grecku oznacza właśnie zielony kamień). Stosowano go w jubilerstwie już w czasach starożytnych. Ten kamień ceni się za niezwykłą barwę, którą określa się jako „szmaragdowa zieleń”. W średniowieczu był uważany za kamień diabelski, ale później stał się talizmanem muzułmanów i Indian z Południowej Ameryki. Pierścionek ze szmaragdem polecamy panom, których wybranka lubi ubierać się na niebiesko, zielono, pomarańczowo, czerwono lub żółto. Pierścionek z brylantem to propozycja dla wymagających klientów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to warto zajrzeć na strony internetowe poświęcone danej tematyce. Ametyst to kamień sakralny, jest symbolem czystości i duchowości. Jest fioletowy, jego barwa mieni od odcienia jasnego, wrzosowego aż do głębokiego, ciemnego fioletu. Ametyst ma symbolizować trwałość uczuć i wierność. Dawniej wierzono, że ametyst traci swoją barwę i blaknie, gdy uczucia darczyńcy słabną.

Pierścionek z tanzanitem i brylantami, APART – cena 2390 zł. Tanzanit jest jednym z najdroższych kamieni szlachetnych. Jest ponad 1000 razy rzadszy niż diament i występuje jedynie u podnóża Kilimandżaro. Jego złoża wg ekspertów wyczerpią się za 15-20 lat. Nazwa tanzanit pochodzi od nazwy Tanzanii – jedynego państwa, gdzie występuje kamień. Kamień ten wycenia się wg tych samych zasad co diament (zasada 4C).  Wybierając pierścionek z tanzanitem, decydujesz się na drogi, ale też oryginalny i unikalny prezent. Jego barwa mieni się od niebieskiej, przez fioletową do jasnożółtej, co sprawia, że jest wyjątkowy i pasuje w zasadzie do wszystkiego. Niemniej jednak pierścionek z brylantem to strzał w dziesiątkę. Brylant to nic innego jak diament, który został odpowiednio oszlifowany. Szlif brylantowy, który decyduje o tym, że diament staje się brylantem, to szlif składający się z 58 powierzchni. Jakość szlifu decyduje o wyjątkowym blasku brylantu, czyli jego brylancji. Oprócz szlifu brylantowego, w jubilerstwie stosuje się też szereg innych szlifów, np. szlif rozetowy (przypomina ułożenie płatków róży), szlif trapowy (kwadratowy) czy wariancje szlifu brylantowego, np. szlif ósemkowy. Niektórzy producenci, nadają szlifom nazwy własne – szlif „serce”, szlif „gruszka” .

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *