Z czego wykonane są pierścionki zaręczynowe?

Z czego wykonane są pierścionki zaręczynowe?

Biżuteria z brylantem to propozycja dla wymagających klientów. Złoto – to najpopularniejszy rodzaj kruszcu, z którego wykonuje się pierścionki zaręczynowe, od wieków jest też najbardziej cenionym – nie bez powodu wykonywano z niego insygnia królewskie.

Tradycyjne pierścionki zaręczynowe wykonane są z żółtego złota. Od kilku lat popularnością coraz bardziej zaczynają złotu żółtemu dorównywać pierścionki ze złota białego. Białe złoto to stop złota z cynkiem, niklem, czasem srebrem. Złoto białe jest tak samo odporne na uszkodzenia jak złoto żółte, choć szybciej traci połysk. Panowie, którzy nie mogą zdecydować się, z jakiego złota wybrać pierścionek zaręczynowy, mogą kupić biżuterię ze złota mieszanego, czyli taką, w której będą elementy w obu kolorach – żółtym i białym, w różnych, lub takich samych proporcjach.

Tytan – od niedawna odgrywa coraz ważniejszą rolę w jubilerstwie i choć głównie wykonuje się tytanowe obrączki, to wielu panów i pań wybiera go na materiał, z którego ma zostać wykonany pierścionek zaręczynowy. Tytan, choć lekki, to znany jest z bardzo dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, jest też materiałem ogniotrwałym. Jego dużą zaletą jest fakt, iż nie wywołuje reakcji alergicznej, oraz nie ciemnieje np. pod wpływem chlorowanej wody z basenu. Kolejną jego zaletą jest niska cena. Pierścionki z tytanu są około dwóch razy tańsze od tych, wykonanych ze złota. Biżuteria z brylantem to propozycja dla wymagających osób. Platyna – metal o silnym połysku, – bardzo rzadko występujący w naturze, z tego względu jest materiałem droższym, niż złoto; platyna kojarzona ze style art deco, największą popularność przeżywała w latach ’20 ubiegłego wieku, ponownie odkryta w latach ’90, to metal cenny i elegancki. Kamienie w pierścionkach zaręczynowych Istnieje wiele kamieni szlachetnych, jest natomiast kilka najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych, jako ozdoba pierścionków zaręczynowych: Diament – przez wiele lat, a nawet wieków istniało przekonanie, że „prawdziwy” pierścionek zaręczynowy powinien być ozdobiony dużym diamentem, tradycja ta wywodzi się z XV wieku, kiedy to w 1477 roku austriacki arcyksiążę Maksymilian, jako symbol miłości ofiarował diamentowy pierścionek Marii Burgundzkiej; diament jest najcenniejszym i najtwardszym kamieniem szlachetnym, synonimem trwałości narzeczeństwa i małżeństwa, stałości uczuć, jest dobrą wróżbą na przyszłość, diament uznawany jest za kamień święty, którego patronem jest słońce – siła niezniszczalna. Najbardziej popularnym w pierścionkach zaręczynowych jest szlif okrągły diamentu, zwany popularnie brylantem. Klasyczny wzór jedno kamieniowego pierścionka z brylantem to chaton – prosty, czysty, z kamieniem osadzonym w „koszyczku”. Ważne jest, aby kupując pierścionek z brylantem otrzymać certyfikat wyrobu kamienia, jeśli go nie posiada, możemy być pewni, że to nie drogocenny kamień, tylko jego lepsza lub gorsza podróbka.

Od kilku lat obserwuje się jednak stopniowe odchodzenie od tradycji zaręczynowych pierścionków z diamentem, może dlatego, że wśród społeczeństwa jest coraz większa świadomość tego, w jaki sposób bardzo często wydobywane są te kamienie (nazywane „krwawymi” diamentami) Szmaragd – piękne, zielone szmaragdowe kamienie są symbolem siły, wewnętrznego szczęścia i witalności, mówi się, że „szmaragdy to kamienie miłe ludziom i Bogu”; wpływają kojąco na układ nerwowy oraz leczniczo na narząd wzroku, legendy mówią, że w starożytności cesarz Neron, przez szmaragdowe kamienie oglądał walki gladiatorów Rubin – niegdyś kojarzony z ogniem czerwony kamień dziś jest symbolem miłości, odwagi i boskiego miłosierdzia, siły witalnej a także miłości i rozkoszy, czerwona barwa tego kamienia szlachetnego jest także synonimem młodości i trwałości uczuć, ma chronić przed zdradą Szafir – ten „niebiańskie” kamień jest oznaką nieśmiertelności i czystości, a także mocnego, partnerskiego związku, to symbol mądrości i „wiedzy wszelakiej”, starożytni Egipcjanie czcili go, jako kamień prawdy i sprawiedliwości, chroniący przed nędzą i ukąszeniami węża Topaz – uważany jest za święty kamień, ożywiający umysł, ułatwiający skupienie uwagi, topaz pomaga pokonywać przeszkody i trudności, a jego błękitny kolor jest symbolem mocy i siły, pierścionki zaręczynowe z topazem są amuletem pomagającym w rozwiązywaniu problemów, pozytywnie wpływają na rozwój duchowy. Biżuteria z brylantem jest skierowana do wymagających klientów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *