W jaki sposób wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Moment oświadczyn to niezwykle ważna chwila w życiu każdego mężczyzny. Podstawą jest oczywiście wybór właściwego pierścionka zaręczynowego, który może być problematyczny. Na co więc zwracać uwagę, by zakupiona biżuteria podbiła serce wybranki?

Podstawową kwestią, nad którą należy się zastanowić podczas wyboru pierścionka zaręczynowego jest z całą pewnością kruszec, z jakiego został on wykonany. Współcześnie pierścionki te nie muszą być wykonane z klasycznego, żółtego złota i coraz więcej mężczyzn odchodzi od tego pomysłu na rzecz biżuterii wykonanej z innego metalu. Warto więc pamiętać, że biżuteria ta ma przede wszystkim odpowiadać indywidualnemu gustowi naszej wybranki. Uwzględnić tu należy przede wszystkim jej upodobania oraz biżuterię, którą nosi na co dzień. Jeżeli nasza partnerka preferuje biżuterię wykonaną ze srebra, wówczas możemy rozejrzeć się za pierścionkiem wykonanym z białego złota, który od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Pierścionki zaręczynowe złote to gwarancja ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz wysokiej odporności na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że biżuteria wykonana ze złota nie będzie służyć osobom z alergiami – wówczas doskonałym pomysłem okaże się zakup pierścionka zaręczynowego wykonanego z tytanu. Klasyczny zaręczynowy pierścionek kojarzy się przede wszystkim z biżuterią wysadzaną brylantami. Jego cena może być wysoka, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup pierścionków wysadzanych innymi, równie eleganckimi i przyciągającymi spojrzenia kamieniami. Współcześnie modne stają się kolorowe kamienie szlachetne, takie jak rubiny, szafiry, czy też szmaragdy, które nadają pierścionkom innego i nieco bardziej nowoczesnego charakteru. Jeżeli jednak nasza wybranka preferuje modele klasyczne, wówczas możemy zdecydować się na nieco tańsze cyrkonie, które prezentują się równie efektownie, jak brylanty.

Pierścionki zaręczynowe złote są skierowane dla tradycyjnych osób. Nie bez znaczenia jest także sam rozmiar pierścionka zaręczynowego. Oczywiście najprostszym sposobem byłoby zapytanie o to swojej ukochanej, jednakże wówczas niespodzianka związana z chwilą zaręczyn spełzłaby na niczym. Co więc zrobić takiej sytuacji? Dobrym pomysłem będzie zapytanie o to najlepszej przyjaciółki naszej wybranki, która z pewnością chętnie pomoże nam zdobyć tego typu informacje. Bez wątpienia tego typu biżuteria musi być wyjątkowa. Znając zarówno upodobania, jak i rozmiar palca swojej wybranki, z całą pewnością znajdziemy idealny pierścionek zaręczynowy, który wpasuje się w jej gusta w 100%. Badania mówią, że podobno aż 99,9% narzeczonych cieszy się z pierścionka zaręczynowego, jaki wręczył jej partner. Czy tak jest naprawdę? Nie będziemy wnikać. Nie zmieni to faktu, że wybór idealnego pierścionka zaręczynowego ma ogromne znaczenie. Jaki powinien być? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Idealnych pierścionków jest tyle, ile narzeczonych. Każda ma swój. My przyjrzymy się ofercie pierścionków z białego złota. Wytłumaczymy, dlaczego złoto jest białe oraz sprawdzimy, w jakich połączeniach występuje ten szlachetny stop. Czym jest białe złoto? Pierścionki zaręczynowe złote, jakie występuje naturalnie w przyrodzie zawsze ma żółty kolor. By uzyskać białe złoto konieczne jest odbarwienie go. W tym celu wykorzystuje się pallad lub nikiel.

Warto pamiętać, że każdy z tych stopów daje nieco inny odcień białego złota. Jeśli chcemy nosić na palcu pierścionki zaręczynowe złote białe to idealnie czysta barwa, sprawdźmy czy do odbarwienia złota wykorzystano pallad. On zapewnia bielszą barwę oraz wyższy blask złota. Dodatkowo pallad jest metalem szlachetnym, tym samym nie uczula. Pierścionek z brylantem to klasyczny wybór, który jednak nie każdej kobiecie może przypaść do gustu. Tutaj z pomocą przychodzi cały wachlarz kamieni do wyboru. Jednym z nich jest szafir, a pierścionek z szafirem to doskonała propozycja dla kobiet, które cenią sobie oryginalny wygląd pierścionka zaręczynowego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *