Sztuka improwizacji vs mistrz planowania, czyli jak się oświadczyć?

Nie ma jednego sposobu, który byłby idealny dla wszystkich par. Zaręczyny powinny być uosobieniem i emanacją waszego związku. Dużą popularność zyskują zaręczyny podczas podróży. Ważne jednak, by było to miejsce, które w jakiś sposób wiążę się z waszą wspólną historią. Zaręczyny w Paryżu, Rzymie, na Bali… możliwości są nieskończone! W kontrze do dalekiego wyjazdu są romantyczne zaręczyny w domowym zaciszu. Innym rozwiązaniem są oświadczyny w miejscach publicznych, z którymi wiążą się wasze wspomnienia. Może to być ulubiona restauracja, muzeum, teatr, ukochane miejsce wspólnych spacerów w parku, czy sala kinowa. Najważniejsze to zadbanie o intymność i detale. Rozmiary pierścionków zaręczynowych są konieczne do sprawdzenia w dowolnym punkcie. Pokaż jak bardzo zależy ci na drugiej osobie i postaraj się wyrazić dokładnie to, co czujesz. Nie ma mężczyzny, który byłby dobry w kupowaniu pierścionków, bo jest to po prostu niemożliwe.

Mamy jednak dobre wieści dla wszystkich zdezorientowanych Panów – doświadczenie naszych sprzedawców podpowiada, że zdecydowana większość narzeczonych uważa swój pierścionek zaręczynowy za najpiękniejszy na świecie. Radzimy naszym Klientom, aby zakup pierścionka na zaręczyny dokładnie zaplanować. Jest kilka niezawodnych sposobów na sprawienie, by wybór był trafiony bez pudła: Wspólne zakupy- zaproszenie na wspólne wyjście na miasto lub do galerii i niejako przy okazji wizyta w salonie jubilerskim, wspólne wybieranie pierścionka to gwarancja że będzie się podobał i miał odpowiedni rozmiar, Obserwacja – radzimy zwrócić uwagę czy jest pierścionek, który ukochana nosi najczęściej, o który najbardziej dba lub który lubi pokazać koleżankom. Posiadając taką wiedzę można udać się do jubilera, przedstawić swoje oczekiwania i poprosić o poradę. Doradcy w internetowym salonie jubilerskim z przyjemnością pomogą w dokonaniu właściwego wyboru.

Zanim jednak udadzą się Państwo na zakupy i wybiorą właśnie TEN model –radzimy poświęcić kilka chwil, aby zapoznać się z podstawową wiedzą na temat brylantów, które najczęściej zdobią pierścionki zaręczynowe. O wartości i jakości oszlifowanego diamentu decydują cechy określane przez tzw. zasadę 4C. Skrót ten pochodzi od pierwszych liter czterech angielskich słów: carat (karat – jednostka określająca masę), colour (barwa), clarity (czystość), cut (szlif). Masa – określana jest w karatach (1ct  to około 0,2 grama), karat jest dzielony na 100 części (masa kamienia podawana jest z dokładnością do 0,01ct). Ma ona istotny wpływ na wartość kamienia. Barwa– skala barw diamentów rozpoczyna się od litery D, a kończy na Z. Najczęściej spotykane i stosowane w pierścionkach zaręczynowych są kamienie oznaczone H lub I. Czystość – jest również nierozerwalnie związana z wartością i pięknem diamentu. Popularne diamenty, używane w pierścionkach zaręczynowych, mają zanieczyszczenia wewnętrzne widoczne pod lupą powiększającą obraz 10 krotnie. Rada jest prosta – dopóki nie kupimy diamentu, który ma symbol P, nie ma możliwości, by ludzkie oko zauważyło jakiekolwiek skazy. Szlif – tylko dzięki właściwemu oszlifowaniu diamentu można dostrzec jego wspaniały blask. Jakość szlifu ma podstawowe znaczenie dla gry barw, która tworzy się na powierzchni diamentu, co z kolei pozytywnie lub negatywnie wpływa na efekt wizualny. Klasyczny, znany z filmów, pierścionek zaręczynowy to wzór jednokamieniowy o prostej formie, z brylantem znajdującym się w subtelnym koszyczku, tzw. chaton. Nie każdy jednak musi lubić i stawiać na klasyczne rozwiązania. W Salonach Jubilerskich asortyment pierścionków na zaręczyny jest bardzo szeroki. Mogą Państwo wybrać zupełnie inny klejnot: szafir, szmaragd, rubin lub perłę. Być może narzeczona szczególnie lubi jeden z kolorów albo po prostu przy wyborze „wpadnie Państwu w oko” pierścionek i będziecie już wiedzieć, że to TEN. Pierścionek z brylantem to klasyczny wybór, który jednak nie każdej kobiecie może przypaść do gustu. Tutaj z pomocą przychodzi cały wachlarz kamieni do wyboru. Jednym z nich jest szafir, a pierścionek z szafirem to doskonała propozycja dla kobiet, które cenią sobie oryginalny wygląd pierścionka zaręczynowego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *