Pierścionki z brylantami – marzenie każdej kobiety

Pierścionki z brylantami – marzenie każdej kobiety

Zaręczynowy pierścionek wykonany z platyny to już wydatek znacznie większy niż ten tradycyjny ze złota. Platyna jest kruszcem rzadko występującym w naturze, ma to też zatem spory wpływ na jej cenę. Odznacza się ona jednak silnym połyskiem, jest metalem niezwykle cennym i eleganckim, dlatego też, jeżeli mamy odpowiednie środki, a naszej wybrance odpowiada jej kolor, warto w nią zainwestować.

W jubilerstwie pojawił się stosunkowo niedawno i używa się go głównie do wykonywania obrączek, wielu narzeczonym marzy się jednak również tytanowy pierścionek zaręczynowy. Jest to lekki metal, słynący z dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz ogniotrwałości. Pierścionki z diamentami to marzenie każdej kobiety, Nie wywołuje reakcji alergicznej, znakomicie nadaje się zatem dla osób, które są alergikami. Metal ten nie ciemnieje z czasem czy przy działaniu pewnych czynników takich jak np. chlorowana woda z basenu, jest także około dwa razy tańszy niż złoto. Ważną częścią pierścionka zaręczynowego jest, obok kruszcu, kamień, jaki go ozdabia. Można oczywiście postawić na tanią i ładnie prezentującą się cyrkonię, jeżeli jednak jesteśmy w stanie wydać trochę więcej, ilość propozycji znacznie wzrasta. Amerykańskie filmy utwierdzają nas w przekonaniu, że idealny pierścionek zaręczynowy musi pobłyskiwać sporych rozmiarów diamentem. Jest to najcenniejszy i najtwardszy kamień szlachetny, stanowiąc tym samym synonim trwałości narzeczeństwa, a następnie małżeństwa oraz stałości uczuć. Mówi się także, że jest on dobrą wróżbą na przyszłość.

Większość pierścionków zaręczynowych posiada okrągły szlif diamentu zwany brylantem, a popularny wzór to chaton. Oznacza on prosty i czysty kamień osadzony w swoistym koszyczku. Kupując pierścionek z tego typu brylantem, powinniśmy otrzymać certyfikat wyrobu kamienia. Jeśli jubiler nie jest w stanie go nam zaoferować, możemy podejrzeć, że proponowana nam biżuteria z jest po prostu podróbką. Dziś odchodzi się już jednak powoli od pierścionków zaręczynowych z diamentem. Jednych na nie nie stać, inni z kolei nie chcą wspierać krwawych praktyk pozyskiwania tych szlachetnych kamieni. Pojęcie szafiru obejmuje wszystkie kamienie z grupy kordunu (pomijając ten czerwony). Charakteryzuje się on pięknym niebieskim odcieniem, jaki nadaje mu żelazo i tytan. Najbardziej pożądana barwa pochodzi z Tajlandii, Kaszmiru i Birmy. Pierścionek z wspaniale niebieskim szafirem znakomicie sprawdzi się w przypadku kobiet o blond włosach i jasnej cerze. Pięknie wyglądać będą w nim również rude panie, którym nada on szlachetności i elegancji. Rubin, tak jak i szafir, należy do grupy kordunu, a swą ognisto czerwoną barwę zawdzięcza zawartości chromu. Wraz z innymi kamieniami tej odmiany stanowi najtwardszy, po diamencie, kamień szlachetny.

Najbardziej wartościową odsłonę stanowi ten z domieszką koloru niebieskiego, który najczęściej spotykany jest w Birmie. Pozostałe, typowo czerwone rubiny odnaleźć można w Afganistanie, na Sri Lance, w Tajlandii i Tanzanii. Piękny pierścionek z diamentami jest na wagę złota. Na jakich paniach rubin wygląda zatem najpiękniej? Idealnie skomponuje się on z urodą tych o jasnej lub delikatnie brzoskwiniowej cerze i blond włosach. Wspaniale wyglądać będzie również u kobiet o rudych bądź miedzianych włosach. Topaz to kamień należący do grupy krzemianów. Można znaleźć go zarówno w odcieniach niebieskich, jak i niebiesko-zielonych, pomarańczowych, różowych i fioletowych. Wydobywa się go z kolei w Brazylii. Stanowi on perfekcyjne dopełnienie urody brunetek, szatynek i blondynek o nieco ciemniejszej, brzoskwiniowej i śniadej cerze. Szmaragd kojarzy nam się z całą pewnością z piękną zieloną barwą. Jest to kamień pochodzący od odmiany berylu.

Pięknie komponować będzie się on z urodą pań o rudych włosach, a także blondynek ze złocistymi refleksami i jasną lub brzoskwiniową cerą. Sporym wyzwaniem jest, oprócz samego wyboru konkretnego modelu pierścionka, dobór właściwego rozmiaru. Jeżeli nie chcemy, aby wybranka naszego serca dowiedziała się o planowanych zaręczynach, działać musimy w pełnej tajemnicy. O rozmiar warto zatem podpytać jej najlepszą przyjaciółkę, mamę – być może któraś z bliskich osób kupowała już kiedyś pierścionek, który miał być prezentem dla naszej przyszłej narzeczonej. Inną opcją i chyba jedną z najwygodniejszych form oszacowania rozmiaru pierścionka jest sytuacja, kiedy kobieta nosi pierścionek na palcu, na którym pojawi się i ten zaręczynowy. Jest to najczęściej serdeczny palec prawej lub lewej dłoni, zależnie od preferencji. Wystarczy wówczas podkraść” jej tę biżuterię na kilka godzin, zanieść ją do jubilera i właśnie u niego uzyskać informacje na temat jej rozmiaru. Pierścionki z diamentami cieszą się niebywałym powodzeniem wśród kobiet, które cenią klasykę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *