Pierścionki na zaręczyny – szeroki wybór kamieni

Pierścionki na zaręczyny – szeroki wybór kamieni

Młodych małżonków ma chronić od zdrady i poniżenia. Szmaragd – symbol czystości, harmonii, szczęścia, wiary i nadziei, Bożej łaski i miłosierdzia a także nieśmiertelności. Jego zielona barwa wpływa kojąco, wycisza oraz wzmacnia nerwy osób nań patrzących, łagodzi rozdrażnienia. Zieleń szmaragdu – co zostało udokumentowane naukowo – działa również leczniczo na narządy wzroku. Kamień ten jest stosowany w jubilerstwie od czasów starożytnych.

Pierścionek z diamentem to klasyka sama w sobie. Szczególnie ceniony był w starożytnym Egipcie, Persji, Arabii, u Majów, Azteków, Inków, jako kamień „miły Bogu i ludziom”.  Dokładny opis kamieni szlachetnych znajdziesz na stronie:  Różnice między cyrkonią a Diamentem są ogromne. Przede wszystkim: cyrkonia wyprodukowana sztucznie szybciej się rysuje i traci blask. Diament – najtwardszy minerał na Ziemi, więc jest niebywale twardy, posiada niezwykle piękną brylancję. Do pierścionków z diamentem/tami musi być wystawiony i dołączony certyfikat autentyczności z opisem wyrobu i oprawionych kamieni.  Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Już wiesz, że to Ta Jedyna! Na tyle mocno to odczuwasz, że chcesz iść o krok dalej- oświadczyny!  Poniżej ważne informacje, które pomogą Ci przejść gładko przez kolejne etapy doboru pierścionka:

Na jakim palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? W Polsce Panie noszą pierścionek zazwyczaj na serdecznym palcu prawej dłoni, przynajmniej do czasu kiedy na tym samym palcu nie znajdzie się obrączka. Pierścionek z diamentem można dostać w sprzedaży w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Wiele z Pań decyduje się wtedy przenieść pierścionek na serdeczny palec lewej dłoni, aby uniknąć ścierania się biżuterii; szczególnie nie jest to dobre dla opraw kamieni. Nierzadko z takimi przenosinami wiąże się zmiana rozmiaru pierścionka. Warto, więc przemyśleć czy rozmiar pierścionka zaręczynowego nie wybierać już z myślą o lewej ręce, aby przed ślubem uniknąć potrzeby ponownego dopasowywania rozmiaru. Nie tylko praktyczność tego posunięcia jest ważna, ale i symbolika – lewa dłoń jest bliżej serca.

Jak dobrać rozmiar pierścionka? Zazwyczaj najlepiej sprawdzić rozmiar pierścionka u lokalnego jubilera. Jeśli decydujecie się wspólnie z dziewczyną na wybór pierścionka to sprawa z głowy. Jeśli jednak nie znasz rozmiaru pierścionka swojej Wybranki, a chciałbyś, aby zaręczyny były niespodzianką to wiedz, że jest kilka sposobów, aby poznać choć przybliżony rozmiar swojej Ukochanej. Czasem bywa tak, że dziewczyna nie nosi w ogóle pierścionków- wtedy musisz wiedzieć, że najczęściej kupowane pierścionki to rozmiary od 10-15. Nie pomyl jednak rozmiaru ze średnicą czy obwodem pierścionka. Zapoznaj się proszę z informacją jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Pamiętaj, że do 30 dni w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym masz możliwość: 1 darmowej korekty rozmiaru, dlatego nie martw się, że możesz nie trafić z rozmiarem. Znasz już przybliżony lub właściwy rozmiar pierścionka dla swojej Ukochanej przechodzimy zatem do wyboru koloru złota. Jeśli Twoja dziewczyna nosi biżuterię złotą podpatrz jaki kolor złota mają zakupione przez nią ozdoby. Będziesz wiedział, czy preferuje białe złoto czy żółte a jeśli w ogóle nie ma biżuterii – wtedy proponujemy zakup wyrobu ze złota łączonego. Pierścionki ze srebra ze względu na właściwości tego metalu są kupowane niezwykle rzadko- po prostu srebro jest miękkie i łatwo ulega zniekształceniu czy zniszczeniu. Próba złota (czyli zawartość czystego kruszcu w stopie złotym. Czyste złoto jest zbyt miękkie, aby używać je w produkcji biżuterii) jaka najczęściej występuje w jubilerstwie: 333- najniższa dopuszczalna próba złota przez polskie ustawodawstwo. Zawiera tylko 33,3% złota, jest to biżuteria trwała, zwykle również tańsza, odcień złota ciut jaśniejszy od tych z wyższych prób ze względu na domieszki metali w stopie. Uwaga alergicy – w próbie tej jest więcej domieszek metali (cynk, miedź, nikiel). 585- najpopularniejsza próba złota – trwała o ładnym kolorze, z nie małą zawartością złota. My właśnie taką preferujemy. Także ze względu na ewentualne naprawki czy korekty rozmiaru.750- najczęściej spotykana próba we Francji. Jednak ze względu na najwyższą (z tych 3 prób) zawartość czystego złota w stopie najmniej odporna na zarysowania. Jeśli udało Ci się poznać już choć przybliżony rozmiar palca, kolor złota jaki jest preferowany to należy teraz zastanowić się jaki wygląd ma mieć pierścionek. Jeśli Dziewczyna ma biżuterię sprawdź jakie fasony przeważają.

Czy delikatne z jednym oczkiem czy szerokie, wielokamieniowe? Nieprzemijalne piękno klasyki zachwyca zawsze i jest to często najbezpieczniejszy wybór.  Prosty fason z jednym kamieniem np. klasyczny pierścionek z 1 brylantem idealnie pasuje na drobną i delikatną dłoń. Panie lubujące się w ozdobnej biżuterii będą na pewno uszczęśliwione pierścionkiem posiadającym nietypową szynę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *