Pierścionek zaręczynowy – złoto czy srebro?

Nie da się ukryć, że pierścionki wykonane z żółtego złota uważane są za najbardziej klasyczne i ponadczasowe. Jeśli zdecydujesz się na biżuterię w tym odcieniu pamiętaj, że im bardziej żółty i błyszczący metal, tym większa jest jego wartość. Twoja ukochana nie należy do fanek złotego koloru? Zamiast srebra zdecyduj się na białą wersję tego szlachetnego kruszcu, który swój kolor uzyskuje poprzez proces rodowania. Pierścionek z białego złota będzie równie uniwersalny co jego srebrny kuzyn, ale też bardziej trwały i mniej podatny na odkształcenia. Poza tym biżuteria w tym kolorze doskonale zgra się w zestawie ze złotem, jak i srebrem. Ostatnio na topie jest różowe złoto, które swoją piękna barwę zawdzięcza domieszce cynku i palladu. To bez wątpienia najbardziej odważna propozycja dla osób, które szukają jednocześnie modnego i nowoczesnego rozwiązania.

Twoja wybranka podąża za trendami w modzie? Na pewno spodoba jej się ten wybór! Przed ślubem pierścionek zaręczynowy powinno się nosić na palcu serdecznym prawej ręki. Po ceremonii zaślubin jego miejsce zajmuje obrączka, a pierścionek zaręczynowy nosimy na palcu serdecznym lewej ręki, albo dokładamy go do obrączki. Dobrym pomysłem na to, żeby pierścionek zaręczynowy zyskał jeszcze bardziej osobisty charakter jest specjalny grawer. Może to być ważny dla pary cytat, imiona narzeczonych albo data planowanego ślubu. Jeśli Twoja ukochana na co dzień unika biżuterii, najlepszym wyborem bardziej pierścionka zaręczynowego w minimalistycznym stylu. Przy wyborze pierścionka warto kierować się gustem partnerki i jej preferencjami. Jest fanką retro? Nie kupuj jej nowoczesnej biżuterii, tylko postaw na styl vintage. Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać? Jeśli chcesz żeby to była niespodzianka, spróbuj zdobyć wzór, na podstawie którego jubiler dopasuje odpowiedni rozmiar pierścionka. Pamiętaj, że jeśli nie uda Ci się trafić w rozmiar masz możliwość zmniejszenia lub zwiększenia pierścionka. Podjąłeś właśnie najważniejszą decyzję swojego życia – wybrałeś kobietę, z którą chcesz zbudować przyszłość. Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to przy tej decyzji pestka – nic jednak bardziej mylnego! Oto krótki przewodnik, który w kilku prostych krokach przeprowadzi cię przez ten zaskakująco skomplikowany proces. Dla wielu pierścionki zaręczynowe złote to pierścionek z diamentem – elegancki, ponadczasowy, uniwersalny, świetnie pasujący do wyglądu i charakteru każdej kobiety. Dla tych, którzy chcą wyjść poza utarty szlak i porzucić estetyczne konwencje, na rynku dostępne są też bardziej ekstrawaganckie i awangardowe modele – różniące się od tych tradycyjnych rodzajem kamienia szlachetnego, jego kształtem, rozmiarem oraz charakterem oprawy.

W ostatnich latach popularność zdobyły sobie takie kamienie, jak szmaragd o pięknym zielonym odcieniu, rubin w intensywnie czerwonym kolorze, niebieski szafir, błękitny topaz, czy radośnie żółty cytryn. Kolejną kwestią, która wielu przyszłym panom młodym może spędzać sen z oka, to wybór odpowiedniej oprawy pierścionka zaręczynowego. Wyróżniamy kilka rodzajów – najbardziej tradycyjną jest oprawa szatonowa, w której kamień przytrzymywany jest za pomocą kilku ‘łapek’. W oprawie kanałowej kilka kamieni szlachetnych osadza się w rzędzie. Innym rodzajem oprawy jest z kolei oprawa pełna, która w pewny sposób utrzymuje cały kamień. Pierścionek złoty, srebrny czy platynowy? Wybór odpowiedniego kruszcu zależy od wielu czynników – rodzaju kamienia szlachetnego, który stanowić będzie serce pierścionka zaręczynowego, jego kolor, charakter i indywidualne upodobania wybranki, wysokość budżetu narzeczonego. Dla wielbicieli tradycji, najlepszą opcją jest pierścionek z żółtego złota. Miłośnikom bardziej nowoczesnych rozwiązań może przypaść do gustu biżuteria wykonana ze złota białego, będącego stopem złota z cynkiem, niklem, a nawet srebrem. Dla panów, poszukujących dla swojej wybranki pierścionka nieco bardziej ekstrawaganckiego, poleca się platynę – metal o niezwykle silnym połysku, rzadko występujący, a przez to cenniejszy i bardziej szlachetny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *