Najpiękniejsze pierścionki z białego złota z brylantem

Jednym z najpopularniejszych połączeń jest białe złoto z brylantem. Ten zachwycający i kosztowny minerał, to nic innego jak diament o odpowiednim szlifie. Nazywanym szlifem brylantowym. Pierścionki zaręczynowe złote są jednymi z najczęściej wybieranych przez przyszłych panów młodych. Dlatego liczba wzorów i modeli, jakie oferują jubilerzy jest wyjątkowo duża.

Tak samo jak rozpiętość cenowa takiej biżuterii zaręczynowej. Niecałe 300 złotych zapłacimy za skromne, delikatne pierścionki zaręczynowe z brylantem. Jeden kryształ staje się tu główną ozdobą pierścionka. Ich wielkim plusem jest to, że będą pasowały do większości modeli obrączek. Kobiety o mocnym charakterze, pewne siebie i swojego seksapilu z pewnością ucieszy pierścionki zaręczynowe złote. Ten kamień szlachetny o barwie od różowej, przez malinową, bordową do krwistoczerwonej, nazywany jest kamieniem obfitości i dynamizmu. Dodaje energii, optymizmu czy pomaga ugruntować pewność siebie. Najdroższym i najcenniejszym rubinem jest ten z kolorem głębokiej czerwieni o niebieskim odcieniu (tzw. kolor „gołębiej krwi”). Pierścionek z tak wyjątkowym okazem kosztuje odpowiednio dużo. Jednak wystarczy 300-500 złotych, by znaleźć wymarzony model. Gustownie prezentuje się tradycyjny model pierścionka z rubinem, w którym na szczycie cienkiej obrączki z białego złota znajduje się ok. 5 mm rubin. W połączeniu z otaczającymi go cekinami tworzy elegancką koronę, która założona na palec przyszłej panny młodej od razu będzie rzucała się w oczy. Zapłacimy za niego ok. 500 złotych. Jeżeli szukamy pierścionka, który oczaruje kobietę delikatnością i subtelną elegancją, śmiało możemy postawić na pierścionki zaręczynowe złote albo pierścionki zaręczynowe z perłą. Łagodne kolory pereł – białe, jasnoróżowe, szare czy beżowe – doskonale łączą się z białym złotem. Elegancko wygląda też zestawienie pereł i cyrkonii. Za pierścionek łączący te trzy elementy zapłacimy ok. 600-700 złotych. Perły tworzą małże żyjące w wodzie. Ich pochodzenie spowodowało, że w ludowych wierzeniach kojarzy się je ze łzami. Niektórzy mówią, że panna młoda nie powinna mieć pereł na ślubnym kobiercu. Mogą przynieść jej pecha w nowej roli. Jednak to wyłącznie przesąd. Już starożytne cywilizacje wierzyły, że szafir jest kamieniem prawdy, sprawiedliwości, przyjaźni i stabilności. Dlatego do dziś uznawany jest za talizman szczęścia w małżeństwie. By to szczęście ściągnąć do związku jeszcze przed ślubem warto pomyśleć o pierścionki zaręczynowe z szafirem. Za skromne modele zapłacimy niecałe 250 złotych. Przyglądając się szafirom, znajdziemy w nich każdy odcień niebieskiego. Połączony z delikatnością białego złota i blaskiem cyrkonii czy brylantów, stworzy wyjątkowo szykowne zestawienie. Idealne do wręczenia w jeden z najważniejszych dni w życiu. Pamiętajmy, że pierścionek zaręczynowy, to coś więcej niż tylko biżuteria. To symbol, który przyszła żona będzie nosiła na palcu przez całe życie. Ma być znakiem naszej miłości i oddania. Uczyć, których nie da się przeliczyć na pieniądze. Dlatego cena pierścionka zaręczynowego powinna zejść na dalszy plan. Lato to sezon na śluby i wesela, ale też i zaręczyny.

Oprócz samej deklaracji bardzo ważnym elementem tego wydarzenia jest oczywiście pierścionek. Zastanawiasz się, jaką biżuterię zaręczynową wybrać? Pomożemy ci wykonać to niełatwe zadanie! Utarło się, że pierścionek zaręczynowy powinien mieć biały kamień, ale wcale nie musi tak być. Dziś oprócz pereł i diamentów na pierścionkach często spotkamy też: szafiry, szmaragdy i inne kolorowe kamienie szlachetne. Każdy z nich symbolizuje co innego, warto wcześniej zapoznać się ich znaczeniem i wybrać kamień, który najtrafniej odzwierciedli nasze uczucia. Oświadczyny to piękny moment w życiu, a więc konieczne staje się, by zadbać o zapierający dech w piersiach pierścionek zaręczynowy. Obecnie na rynku mamy w czym wybierać, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo nie brakuje propozycji dla tych, którzy nie mają zasobnych portfeli.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *