Najpiękniejsza biżuteria zaręczynowa z białego złota

Najpiękniejsza biżuteria zaręczynowa z białego złota

Moda na biżuterię z białego złota pojawiła się już jakiś czas temu. Trend ten nadal ma się bardzo dobrze, a zaręczynowe pierścionki z białego złota biją rekordy popularności. Co warto wiedzieć na temat tego kruszcu? Czy pierścionki z białego złota są trwałe?

Skąd pochodzi białe złoto?

Złoto, które występuje w przyrodzie jest nie tylko bardzo miękkie, ma też zawsze żółty odcień. Aby stało się ono bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie dodaje się do niego inne metale. Poprzez dodatnie do stopu żółtego złota palladu albo niklu powstaje białe złoto. W przypadku pierścionków wykonanych ze stopu żółtego złota i niklu istnieje ryzyko, że ich noszenie zakończy się uczuleniem. Takiego ryzyka nie ma w przypadku pierścionków wykonanych ze stopu tradycyjnego złota i palladu. Pallad to jeden z metali szlachetnych; pierścionki ze stopu złota i palladu wyróżniają się dużym blaskiem, a ich barwa jest bardziej biała niż tych ze stopu złota i niklu. Stop złota i palladu wykorzystywany jest szczególnie często do wytwarzania pierścionków, które zdobią kamienie szlachetne takie, jak: brylanty, szafiry, szmaragdy. Aby ze złota wydobyć jeszcze większą głębię bieli, pierścionki pokrywa się rodem. W otoczeniu białego złota kamienie te nabierają wyjątkowego blasku, stają się jeszcze piękniejsze.

Zalety pierścionków z białego złota

Białe złoto jest bardzo wytrzymałe na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Pierścionki z tego złota na pewno posłużą przez wiele lat. Pierścionki z białego złota są do tego dyskretne, delikatne, a przy tym bardzo eleganckie. O pierścionki z białego złota nie trzeba dbać w jakiś szczególny sposób. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć go miękką szmatką zamoczoną wcześniej w ciepłej wodzie, w której rozpuściliśmy trochę płatków mydlanych lub mydła. Po kilku latach noszenia pierścionka z białego złota dojdzie do wytarcia warstwy rodu. Jeśli jest taka potrzeba, rod może zostać naniesiony na pierścionek ponownie. Taka renowacja pierścionka nie jest zbyt kosztowna.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *