Które pierścionki zaręczynowe są teraz najmodniejsze?

Które pierścionki zaręczynowe są teraz najmodniejsze?

Pierścionki zaręczynowe dostępne są obecnie w różnych wersjach. W zasadzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jeżeli chodzi o akwamaryn to jego nazwa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza morską wodę (aqua marina). Akwamaryn minerał z odmiany berylu – w naturalnym środowisku występuje jako zielononiebieski kamień, który po podgrzaniu uzyskuje swe błękitne i lodowe refleksy. Specyficzną cechą kamienia jest jego dwubarwność. Akwamaryn pod wpływem zmiany kąta padania światła potrafi przybierać chłodną, arktyczną barwę błękitu, by zmienić ją po chwili na bezbarwną, bliską kryształom. Akwamaryn idealnie komponuje się z urodą Pań określaną mianem zimy – o ciemnych i bardzo ciemnych włosach, z jasną, delikatną cerą i błękitnym kolorem oczu. Paradoksalnie, kamień ten równie pięknie wygląda na palcu kobiety o słowiańskim typie urody – eterycznej blondynki o brzoskwiniowej cerze. Akwamaryn poza pięknem koloru polecany jest ze względu na swoje wyjątkowe właściwości – nazywany jest kamieniem odwagi, gdyż dodawać ma siły, energii i pewności siebie.

Pierścionki zaręczynowe to tsayoryt, a jego nazwa pochodzi od Parku Narodowego Tsavo, który znajduje się w Kenii. Tsavoryt posiada niezwykłą barwę szmaragdowozieloną oraz właściwości – wysoką przezroczystość i współczynnik załamania światła, co w znacznym stopniu wpływa na jego wyjątkowy stopień brylancji. Piękno tsavorytu na pewno docenią Panie o zielonych oczach, dla których kamień jest idealnym dopełnieniem. Kobiety o typie urody określanym jako jesień będą wspaniale czuły się w obecności tsavorytu – kamień podkreśli ich rudy kolor włosów oraz delikatność i jasność cery. Nazywany kamieniem obfitości i bogactwa tsavoryt uważany jest za nieodzownego pomocnika przy realizacji marzeń – zmniejsza strach i obawy, podnosi poziom dobrej energii, dopinguje do działania. Co więcej, tsavoryt pomagać ma w poszukiwaniu odpowiedniej drogi życiowej, chronić przed niebezpieczeństwem i niepowodzeniem.

Perła to kolejna propozycja. Perła to jeden z kamieni szlachetnych pasujący nie tylko młodej dziewczynie, ale także dojrzałej kobiecie. Powstają one dzięki małżom, kiedy to do ich wnętrza dostaje się ciało obce, np. pasożyt czy kawałek muszli. Wówczas mięczak, aby usunąć drażniący ją obiekt zaczyna produkować masę perłową – w ten sposób powstaje perła. W przypadku pereł powstających w warunkach hodowlanych zasada ich powstawania jest tak sama, natomiast kawałek muszki zastępowany jest specjalnym jądrem. Obecnie, wszystkie perły na świecie są hodowlane, naturalne perły natomiast można spotkać w muzeach czy na aukcjach. Najbardziej pożądana jest klasyczna, okrągła perła w odcieniu bieli. Popularne są również perły w kolorach: brzoskwiniowym, różowym, kremowym, a nawet ciemnofioletowym. Idealnie pasują do każdego typu urody oraz do kobiet w każdym wieku.

Perła utożsamiana jest z energią wodną, a także z kobietą (szczególnie spodziewającą się dziecka). Pomaga ona zwiększyć poczucie własnej wartości, poczuć się bardziej kobieco i docenić życie. Perły symbolizują również szczerość, niewinność i mądrość. Kiedy pierścionek zostanie już wybrany pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzi na pytanie: na której dłoni i na którym placu przyszłej narzeczonej powinien znaleźć się pierścionek zaręczynowy? Odpowiedź jest nieoczywista, ponieważ zależy to m.in. od miejsca zamieszkania pary. W Polsce przyjęto, że pierścionek zaręczynowy wkłada się na serdeczny palec prawej dłoni, natomiast w dniu ślubu przekłada się go na lewą dłoń, a jego miejsce zajmuje obrączka.  Oświadczyny to wydarzenie, które po dniu ślubu i narodzinach dziecka są jednym z najczęściej wspominanych i najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych w sobie osób. Mężczyzna oświadczając się kobiecie, wręcza jej pierścionek zaręczynowy. To ważny moment, a przyjęcie pierścionka oznacza zgodę kobiety i przyjęcie oświadczyn, zapowiada ślub obojga. Nie bez powodu tak dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu pierścionka, który od tego momentu staje się nie tylko najważniejszym i najpiękniejszym elementem biżuterii przyszłej Panny Młodej, ale przez wiele lat także przypomina o wspólnej miłości, a z czasem staje się też rodzinną pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Pierścionki zaręczynowe są dostępne obecnie w wielu sklepach. Wiele ciekawych informacji na temat historii pierścionków znajdziemy w Internecie. Zdecydowanie warto sięgać do tego typu informacji, a możemy przekonać się, że będzie to dla nas strzał w dziesiątkę. Pierścionki zaręczynowe niosą ze sobą nie bywałą tradycję i zdecydowanie nie warto zapominać o korzyściach, jakie nam one dają. Są to kwestie, które mają dla nad kolosalne znaczenie, wobec czego warto je mieć na uwadze już teraz.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *