Król szlachetnych kamieni

Król szlachetnych kamieni

Jest wiele powodów dla których brylant jest tak popularnym i najczęściej wybieranym kamieniem na idealny pierścionek zaręczynowy. Większość kamieni szlachetnych niesie ze sobą jakieś znaczenie kulturowe, symboliczne.

Brylant oczywiście również. Ze względu na swoje naturalne właściwości jest symbolem czegoś niezniszczalnego, trwałego. Z tego powodu jest najlepszym potwierdzeniem związku i deklaracją chęci związania się z jakąś osobą na całe życie. Jest z drugiej strony ze względu na swoją strukturę.

Pierścionki zaręczynowe z brylantem są tak popularne również z innych powodów. Nie tylko bowiem kulturowe znaczenie samego kamienia ma tu ogromną rolę. Pierścionek z brylantem jest bowiem uniwersalnym prezentem zaręczynowym również z tak oczywistego względu jak swój perfekcyjny, luksusowy wygląd. Na tyle jest on w swoim kształcie i postaci uniwersalny, by zadowolić każdą, nawet wybredną i wymagającą przyszłą narzeczoną. Klasyczność brylantu jest doceniana od wielu lat.

Niezmiennie w jubilerskich statystkach zdecydowanie prowadzi on w kategorii pierścionków zaręczynowych wyprzedzając inne, równie piękne klejnoty takie jak szafiry, szmaragdy czy nawet rubiny. Niektórzy mogliby postrzegać to za zaskakujące. Rubin jest bowiem kamieniem który wydaje się być lepszym symbolem miłości. Nie zapominajmy jednak, iż czerwień w naszej kulturze ma równie negatywne konotacje. Częściej symbolizuje gwałtowne uczucia bardziej namiętność i miłość porywczą niż stabilność uczucia i chęć spędzenia z drugą osobą reszty życia. Takie znaczenie potrafią nieść ze sobą uniwersalne i ponadczasowo piękne pierścionki zaręczynowe z brylantem. Każda kobieta doceni niebywałe piękno brylantu. Jest to bowiem kamień, który nie budzi skrajnych emocji i nie dzieli miłośników jubilerskich wyrobów. Większość znawców i miłośników biżuterii zgodnie przyznaje, iż brylant jest jednym z najdoskonalszych klejnot, o ile nie najdoskonalszym klejnotem w ogóle. O tym fakcie wie każda kobieta, dlatego każda kobieta będzie usatysfakcjonowana zaręczynami, których finałem będzie otrzymanie pierścionka z brylantem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *