Jaki pierścionek wybrać na idealne zaręczyny?

Jaki pierścionek wybrać na idealne zaręczyny

W sklepach jubilerskich wybór pierścionków jest ogromny. Mężczyznom, którzy planują oświadczyny nie ułatwia to wyboru pierścionka zaręczynowego. Na co więc panowie powinni zwrócić uwagę na zakupach?

Obrączka pierścionka: z jakiego metalu?

To jedna z najważniejszych decyzji, którą musi podjąć mężczyzna kupujący pierścionek zaręczynowy. Zdecydowana większość panów kupuje pierścionki zaręczynowe złote. Złoto jest jednym z najbardziej cennych metali szlachetnych; biżuterię wytwarzano z niego już w czasach starożytnych. Pierścionek zaręczynowy powinien być wyjątkowy; stąd też pierścionki zaręczynowe złote zdobią najczęściej oczka z kamieni szlachetnych. Zdecydowanym królem wśród kamieni jest diament. Rzadziej kupowane są pierścionki z oczkiem z kolorowych kamieni szlachetnych. Warto więc pamiętać, że pierścionek z szafirem, rubinem albo szmaragdem również pasują na zaręczyny. Mówiąc o złotych pierścionkach na zaręczyny nie można zapomnieć o tym, że bardzo popularne są nie tylko pierścionki ze złota w żółtym odcieniu. Od kilku już lat ustępują one pola pierścionkom wykonanym z białego złota. Są również bardzo wytrzymałe, eleganckie i bardzo subtelne. Interesujące są także te pierścionki, w których zdecydowano się połączyć dwa kolory złota.

O czym jeszcze pamiętać wybierając pierścionek zaręczynowy?

Z okazji zaręczyn wielu mężczyzn kupuje nowy pierścionek. Nie jest to jednak koniecznością. Można wręczyć ukochanej kobiecie także pierścionek, który wcześniej należał do babci lub mamy. Z pewnością kształtem będzie on odbiegał od modeli pierścionków noszonych dzisiaj, jednak sentymentalna wartość takiego pierścionka jest nie do ocenienia. Nad taką alternatywą z pewnością warto się zastanowić.

Niepisana zasada mówi, że obrączka pierścionka zaręczynowego powinna być wykonana ze złota. Większość panów przestrzega tej zasady i wybiera na zaręczyny pierścionek w tradycyjnym żółtym odcieniu złota albo modne pierścionki z białego złota. Niezależnie od tego, jaki pierścionek ma kolor, zawsze powinien mieć wybitą próbę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *