Jaki budżet przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego?

Cena pierścionka zaręczynowego wielu przyprawić może o zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest jednak mnóstwo modeli, zarówno tych sprzedawanych niemal za bezcen (z cyrkonią, w cenie około 200 złotych), jak i tych o niebotycznie wysokich cenach. Ciężko jest ustalić górną granicę kwoty, którą warto jest przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy. Najlepiej jest podejść do jego zakupu z rozsądkiem – bez zapożyczania się u rodziny i znajomych czy brania kredytu. Nadchodzący ślub (gdy wybranka wypowie magiczne ‘tak’) i tak będzie już sporym, poważnie nadwyrężającym budżet wydatkiem.

Kilka lub kilkanaście miesięcy przed planowanym dniem oświadczyn warto zacząć zbierać pieniądze, co pozwoli na rozsądny zakup i wybór bardziej wartościowego modelu. Bez względu na jego cenę, wielkość kamienia szlachetnego i rodzaj kruszcu – odpowiednia partnerka z pewnością doceni każdy pierścionek, który otrzyma od ukochanego mężczyzny! Zanim zapadnie decyzja o wyborze konkretnego rodzaju i modelu, warto poznać rozmiary pierścionków np. na tej stronie. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Zaręczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej pary. Jak sprawić, by był to niezapomniany moment i ułatwić wybór tego idealnego pierścionka? Koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki, które pomogą Wam w podjęciu decyzji. Historia pierścionka zaręczynowego sięga czasów starożytności. Wielu początek tradycji wręczania pierścionka przypisuje Egipcjanom, którzy wierzyli, że okrąg jest najdoskonalszym symbolem wieczności. W Starożytnym Rzymie kobiety otrzymywały dwa pierścionki zaręczynowe – jeden z nich nosiły na publiczne wyjścia, a drugi w domowym zaciszu. W starożytności wyklarowało się również, na którym palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy. Ma on oczywiście ścisły związek z miłością. Przez palec serdeczny, na który zwyczajowo zakłada się pierścionek, przebiega legendarna – żyła prowadząca prosto do serca. Najciekawszym elementem historii pierścionka jest jednak jak biżuteria z diamentami zaczęła królować wśród przyszłych małżonków. Pierwszy przypadek pierścionka zaręczynowego z diamentem pojawił się w Renesansie, kiedy Maksymilian I Habsburg oświadczył się nim Marii Burgundzkiej. Od tego momentu brylanty stały się szczególnie popularne wśród arystokracji. Jednak pod koniec I Wojny Światowej jedynie 10% pierścionków zaręczynowych zawierało diament. Wszystko zmieniło się w 1938 r. kiedy marka De Beers przedstawiła kampanię reklamową, która edukowała klientów na temat diamentów. Przedstawienie sloganu: “Diament jest wieczny” w 1947 r. przypieczętowało pozycję pierścionków zaręczynowych z brylantem, które obecnie pozostają niezmiennie najpopularniejszym wyborem.

Rozmiary pierścionków zaręczynowych można sprawdzić w dowolnym punkcie jubilerskim. W Polsce pierwsza kampania promująca biżuterię z diamentami to oferta skierowana dla wymagających klientów. Czas próby, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Ze względu na powagę chwili przyjęło się, że kruszec z jakiego wykonany jest pierścionek powinien być szlachetny i trwały. Prym w tej dziedzinie od wielu lat wiedzie złoto. Klasyczne żółte zabarwienie złota spodoba się zarówno tradycjonalistkom, jak i minimalistkom. Pierścionki zaręczynowe złote to ponadczasowa klasyka gatunku. Białe i różowe złoto z pewnością przykuje uwagę osób, które kochają chłodniejsze kolory i nietuzinkowe podejście do sztuki jubilerskiej. Pierścionki zaręczynowe zachwycają swoją szlachetnością niejedną wymagającą narzeczoną. Dodatkowo w sprzedaży znaleźć możemy pierścionki zaręczynowe z białego złota, które zwrócą uwagę zarówno zwolenniczki biżuterii vintage, jak i współczesnych wzorów. Różowy kruszec w połączeniu z kamieniami szlachetnymi, takimi jak na przykład diament, topaz czy morganit będzie bardzo modną biżuterią w stylu retro. Natomiast proste, geometryczne wzory lub solitery zachwycą osoby poszukujące nowoczesnych pierścionków. Platyna, jeden z najtrwalszych materiałów, idealnie uzupełni kolekcję fanek pierścionków ze srebra. Zapraszamy Cię serdecznie do zapoznania się z ofertą sklepów internetowych oraz stacjonarnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *