Czym jest pierścionek zaręczynowy?

Czym jest pierścionek zaręczynowy?

W życiu wielu młodych duchem – duchem, bo przecież miłość o metrykę nie pyta nikogo – może nadejść ten czas, w którym postanowią przenieść swój związek na wyższy poziom. Zanim jednak dojdzie do ślubu, wesela i całej związanej z tym ślubnej gorączki – gorączkowego poszukiwania idealnych obrączek, idealnej sali weselnej, tworzenia list gości, przeglądania menu i ofert zespołów muzycznych…

Zanim to wszystko nadejdzie mężczyzna staje przed jeszcze jednym bardzo ważnym wyzwaniem. Mowa oczywiście o oświadczynach. A czy można wyobrazić sobie oświadczyny bez pierścionka zaręczynowego?

Symbol przejścia

Znaki są różne. Niektóre od razu mówią co znaczą, a żeby zrozumieć niektóre trzeba urodzić się i wychować w odpowiednim kręgu kulturowym. Tak samo jest z pierścionkami zaręczynowymi. Nie ma przesłanek innych niż tradycja do tego, by to właśnie pierścionki zaręczynowe oznaczały, że kobieta szykuje się do zamążpójścia. Równie dobrze mogłyby to być kolczyki, bransoletka lub cokolwiek innego. Jednak jest to pierścionek i dla wychowanych w naszym kręgu kulturowym nie może to być nic innego.

Zakup pierścionka

Skoro pierścionek zaręczynowy ma tak ważne znaczenie dla ludzi, którzy wychowani zostali w naszym kręgu kulturowym, to nie może być on byle jaki.

Jubilerzy i sklepy z biżuterią proponują pierścionki we wszystkich możliwych odmianach – ze złota, białego złota, z diamentami, brylantami, rubinami… Niewielu mężczyzn jest tak naprawdę w stanie się w tym połapać. Niektórzy ratują się kobiecą pomocą – proszą przyjaciółki, matki, siostry i kuzynki swoich wybranek. Jeszcze inni po prostu zabierają swoją wybrankę, by sama sobie wybrała odpowiedni pierścionek. Są też tacy, którzy uważają takie posunięcie za profanację i preferując sprawienie niespodzianki swoim wybrankom, zdają się na siebie lub też proszą o pomoc personel, który wykwalifikowany jest w kwestii doboru biżuterii na każdą okazję – nawet tak wzniosłą, jak okazja zaręczyn.

Na co zwracać uwagę?

Pierścionek zaręczynowy to coś więcej niż zwykły element biżuterii. To symbol miłości, dlatego wybierać go trzeba ze szczególnym pietyzmem. Nasza wybranka nosić go przecież ma do końca życia – warto kierować się przede wszystkim jej gustami estetycznymi. Pierścionek zaręczynowy cena jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie coś pięknego w swoim przedziale cenowym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *