Co należy wiedzieć na temat pierścionków z białego złota

Co należy wiedzieć na temat pierścionków z białego złota

Synonimem luksusu od wieków jest złoto. Kruszec ten od bardzo dawna wykorzystywany jest do wyrobu biżuterii. Metal ten ma charakterystyczny żółty kolor. Dzisiaj można jednak kupić pierścionki nie tylko ze złota w tradycyjnym żółtym odcieniu. W gablotach z pierścionkami jest mnóstwo także tych z białego złota. Czy warto kupić pierścionki z białego złota?

Czym jest białe złoto?

W jubilerstwie również są trendy mody. Od kilku już lat do wyrobu biżuterii bardzo często używane jest białe złoto. Szczególnie modne są zaręczynowe pierścionki z białego złota. Pojawia się jednak pytanie: czym jest białe złoto? Białe złoto to stop tradycyjnego żółtego złota z innymi metalami. Najczęściej białe złoto otrzymuje się poprzez dodanie cynku albo niklu. W sprzedaży są również pierścionki z białego złota, które powstało przez dodanie do żółtego złota srebra albo palladu. Pierścionki z białego złota z dodatkiem palladu bardzo udanie imitują te wykonane z platyny; są jednak od nich o wiele tańszą alternatywą. Charakterystyczny srebrny kolor pierścionki z białego złota zawdzięczają temu, że pokrywa się je rodem. Dzięki temu nowy pierścionek pięknie się błyszczy. Z czasem jednak warstwa rodu zetrze się, pierścionek nie będzie już tak efektownie błyszczący. Zawsze istnieje możliwość naniesienia na pierścionek nowej warstwy rodu.

Czy warto kupić pierścionek z białego złota?

Na pewno tak. Tego typu pierścionki są bardzo modne, chętnie kupowane są więc przez osoby bardzo młode, które lubią podążać za aktualnymi trendami. Osoby, które cierpią z powodu alergii powinny przed zakupem pierścionka lub innej biżuterii z białego złota dopytać, czy nie zawierają one niklu. Pierścionki z białego złota trwałością nie ustępują tym wykonanym z tradycyjnego złota. Nie wymagają więc też jakieś szczególnej pielęgnacji, wystarczy o nie dbać tak samo jak o biżuterię z żółtego złota. Pierścionek zawsze warto zdjąć z palca przed kąpielą, zmywaniem naczyń, pracami porządkowymi w domu czy ogrodzie.

Pierścionki z białego złota mają niepowtarzalny, bardzo piękny wygląd.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *