Brylantowy symbol miłości

Brylantowy symbol miłości

Każda kobieta ma inną wizję swoich wymarzonych zaręczyn. Nie zmienia się jedna rzecz. Nie ma kobiety, której nie zadowoliłby pierścionek z brylantem. Każda kobieta mimo czasem odmiennych preferencji doceni tak piękny i klasyczny dowód miłości.

Pierścionki zaręczynowe z brylantem są już bowiem prawie stałym elementem zachodniej kultury. Szlachetny, oszlifowany diament jest najwłaściwszym, zawsze odpowiednim pomysłem na zaręczynowy pierścionek.

Może to ze względu na swoją przeźroczystą strukturę. Czystość i przejrzystość brylantu można traktować metaforycznie. Dla kobiety może być to symbolem czystości intencji mężczyzny. Może też symbolizować rozpoczynające się życie z drugą osobą. Jeszcze przeźroczyste, niczym nie zmącone, nie zabrudzone jak tafla brylantu. Wbrew pozorom takie drobiazgi jak kolor czy kształt mogą mieć ogromne znaczenie. Wystarczy zastanowić się, dlaczego żaden z mężczyzn raczej nie podarowałby kobiecie w zaręczynowym prezencie pierścienia z czarnym kamieniem. Znaczenie kolorów jest tu ogromne. Dla niektórych ich symbolika ma ogromną wagę. W przypadku brylantów nie trzeba koniecznie ograniczać się do najbardziej klasycznej odmiany. Zawsze można wybrać równie stosowne brylanty w innych kolorach. Należy się jednak zastanowić czy aby na pewno wybrany odcień trafi w gust wybranki. Klasyczny brylant z tego powodu jest najlepszym rozwiązaniem.

Również kształt jest istotny. Pierścionki zaręczynowe z brylantem mogą przybierać najróżniejsze formy. Kształt nie stanowi tu żadnego ograniczenia. Dostępne są bardzo duże, skomplikowane pierścionki a także takie bardzo niewielkie, delikatne i subtelne. Przy wyborze wielkości i kształtu najważniejszym kryterium powinny być osobiste preferencje partnerki. Kształt pierścionka nie niesie za sobą tak dużego znaczenia jak jego kolor. Warto więc w tym wypadku sugerować się głównie preferencjami przyszłej narzeczonej. Pomocne może być dyskretne przejrzenie jej biżuterii. W końcu najważniejsze jest to by z pierścionkiem zaręczynowym czuła się dobrze. To w końcu symbol miłości i rozpoczynającego się nowego życia.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *