Biżuteria z diamentem – o tym pamiętaj zanim kupisz

Biżuteria z diamentem – o tym pamiętaj zanim kupisz

Jeszcze niżej przygotowaliśmy dla Ciebie tabelkę z najpopularniejszymi systemami określania rozmiarów stosowanymi na świecie. Dzięki niej będziesz mógł przeliczyć rozmiary stosowane w różnych regionach/państwach (wg. lokalnych systemów) na ten który jest najczęściej używany w Polsce (Europa (większość)).

Co ciekawe – jeżeli porównasz rozmiary stosowane na starym kontynencie, do rozmiarów które są przyjęte w USA, szybko zobaczysz że Amerykanie do doboru rozmiaru podchodzą z bardzo dużym luzem (podobnie Brytyjczycy). Wychodzą z założenia (już na etapie tworzenia biżuterii) że rozmiar i tak nie będzie idealny. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Zaręczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej pary. Jak sprawić, by był to niezapomniany moment i ułatwić wybór tego idealnego pierścionka? Koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki, które pomogą Wam w podjęciu decyzji. Od koła do diamentu – Historia pierścionka zaręczynowego. Historia pierścionka zaręczynowego sięga czasów starożytności. Wielu początek tradycji wręczania pierścionka przypisuje Egipcjanom, którzy wierzyli, że okrąg jest najdoskonalszym symbolem wieczności. W Starożytnym Rzymie kobiety otrzymywały dwa pierścionek z diamentem- jeden z nich nosiły na publiczne wyjścia, a drugi w domowym zaciszu. W starożytności wyklarowało się również, na którym palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy. Ma on oczywiście ścisły związek z miłością. Przez palec serdeczny, na który zwyczajowo zakłada się pierścionek, przebiega legendarna Vena Amoris – żyła prowadząca prosto do serca. Najciekawszym elementem historii pierścionka jest jednak jak pierścionek z diamentem zaczęła królować wśród przyszłych małżonków. Pierwszy przypadek pierścionka zaręczynowego z diamentem pojawił się w Renesansie, kiedy Maksymilian I Habsburg oświadczył się nim Marii Burgundzkiej. Od tego momentu brylanty stały się szczególnie popularne wśród arystokracji. Jednak pod koniec I Wojny Światowej jedynie 10% pierścionków zaręczynowych zawierało diament. Wszystko zmieniło się w 1938 r. kiedy marka De Beers przedstawiła kampanię reklamową, która edukowała klientów na temat diamentów. Przedstawienie sloganu: “Diament jest wieczny” w 1947 r. przypieczętowało pozycję pierścionków zaręczynowych z brylantem, które obecnie pozostają niezmiennie najpopularniejszym wyborem. W Polsce pierwsza kampania promująca pierścionek z diamentem.  Ze względu na powagę chwili przyjęło się, że kruszec z jakiego wykonany jest pierścionek powinien być szlachetny i trwały. Prym w tej dziedzinie od wielu lat wiedzie złoto.

Klasyczne żółte zabarwienie złota spodoba się zarówno tradycjonalistkom, jak i minimalistów. Pierścionek z diamentem to ponadczasowa klasyka gatunku. Białe i różowe złoto z pewnością przykuje uwagę osób, które kochają chłodniejsze kolory i nietuzinkowe podejście do sztuki jubilerskiej. Pierścionek z białego złota zachwyca swoją szlachetnością niejedną wymagającą narzeczoną. Pierścionek z różowego złota zwrócą uwagę zarówno zwolenniczki pierścionek z diamentem, jak i współczesnych wzorów. Różowy kruszec w połączeniu z kamieniami szlachetnymi, takimi jak na przykład diament, topaz, czy morganit będzie bardzo modną biżuterią w stylu retro. Natomiast proste, geometryczne wzory lub solitery zachwycą osoby poszukujące nowoczesnych pierścionków. Platyna jeden z najtrwalszych materiałów, idealnie uzupełni kolekcję fanek pierścionków ze srebra. Diamonds are forever! Czy pierścionek zaręczynowy z diamentem to odpowiedni wybór? Pierścionek z diamentem to bezkonkurencyjna ikona jubilerstwa. Ze względu na swój niepowtarzalny blask i trwałość diamenty powszechnie uznawane są za symbol nieprzemijającej miłości. Przy wyborze kamienia pierścionka zaręczynowego musisz wziąć pod uwagę cztery aspekty – karat, barwę, czystość i szlif. Karaty to nic innego, jak masa diamentu. W przypadku barwy najrzadsze i najbardziej cenione są kamienie o barwie D, czyli całkowicie bezbarwne. Natomiast o czystości diamentu decyduje jak najmniejsza ilość inkluzji. Najbardziej pożądane są te o czystości LC. Ostatnia i najważniejsza część jakiej podlega ocena diamentu to szlif. Tylko właściwe oszlifowanie diamentu pozwala na zauważenie jego wspaniałej brylancji. Jeśli Twoja partnerka nie jest miłośniczką diamentów, możesz wybrać inny, szlachetny kamień. Na tę okazję dobrze sprawdzi się pierścionek z diamentem. Szukasz niepowtarzalnego diamentu? Dzięki specjalnemu szlifowi, każdy promień światła iskrzy się niezwykłym ogniem. Większy blask potwierdzają pomiary z wykorzystaniem obiektywnej technologii Podaruj jej pierścionek z diamentem, który będzie tak samo trwały, jak Wasze uczucie!

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *