Aktualne trendy w biżuterii zaręczynowej

Aktualne trendy w biżuterii zaręczynowej

Ametyst – kamień szlachetny symbolizujący duchową czystość, to amulet chroniący przed nieszczerymi intencjami i złymi myślami, ceniony za umiejętność kojenia nerwów, stąd polecany jest osobom, które łatwo wpadają w gniew lub depresję, to także symbol władzy i szczęścia.

Cytryn – to nie tylko ceniony kamień szlachetny, ale także jubilerski – a zawdzięcza to swojej niezwykłej, żółtej barwie, pierścionki zaręczynowe z cytrynem wzmacniają samoakceptację, poczucie własnej wartości, pewność siebie, pozytywnie wpływają na emocje, ułatwiają koncentrację; ze względu na swoją barwę cytryn kojarzy się ze słońcem, co sprawia, że mówi się o nim, jako o kamieniu dającym radość, optymizm, ciepło i światło.

Granat – krwistoczerwony kamień działający pobudzająco, dodający pewności siebie, rozwijający intuicję, pobudzający erotyczną wyobraźnię, pierścionki zaręczynowe z granatem są symbolem miłości, namiętności i twórczości. Turkus – kamień szlachetny, znany, jako amulet młodych żon, obdarza je świeżością umysłu, siłą i opanowaniem, chroni przed nieszczęściem, jest gwarantem, stałych, czystych i niezmiennych uczuć, mówi się, że jeśli turkus blednie jest to zapowiedź choroby lub niebezpieczeństwa grożącego jego właścicielowi.

Opal – to kamień szlachetny, który pomaga zrozumieć ludzkie emocje, jest symbolem umacniania uczuć z ukochaną osobą, synonimem bezinteresowności, przyjaźni i wierności, pobudza intelekt i pamięć, dodaje otuchy i odwagi. Uwaga! – opal jest wrażliwy na zmiany temperatury, przy gwałtownych i dużych zmianach może pękać.

Koral – kamień pozyskiwany z koralowca, symbol bogactwa i siły, ma właściwości przywracania spokoju i wewnętrznej harmonii, rozbudza miłość, ożywia i rozgrzewa, blednie, gdy jego właścicielka cierpi na niedokrwistość Niektórzy panowie kamień w pierścionku zaręczynowym wybierają w taki sposób, aby pasował on do znaku zodiaku, czy miesiąca, w którym urodziła się wybranka ich serca. I tak do kolejnych miesięcy roku pasują kamienie: styczeń – granat luty – ametyst marzec – akwamaryn kwiecień – diamen tmaj – szmaragd czerwiec – perła lipiec – rubin sierpień – chryzolit wrzesień – szafir październik – opal listopad – topaz grudzień – turkus. Na której ręce i palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? To, na którym palcu czy ręce nosi się pierścionek zaręczynowy, zależy od kraju, w którym mieszkamy. W Anglii pierścionki zaręczynowe noszone są na ręce lewej. W krajach skandynawskich, narzeczony w trakcie oświadczyn, na lewą dłoń ukochanej wkłada obrączkę, aby później, w trakcie ślubu, na dłoń prawą nałożyć drugą, identyczną. Również na Węgrzech kobiety na znak zaręczyn nie otrzymują pierścionka, tylko obrączkę, którą do dnia ślubu noszą na lewej dłoni, a w trakcie ceremonii przekładają ją na prawą dłoń. Biżuteria z brylantem to oferta dla osób, które chcą więcej.W Polsce pierścionek zaręczynowy noszony jest na serdecznym palcu prawej dłoni. Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest zadaniem prostym, a każdemu mężczyźnie zależy na tym, aby w oczach ukochanej był on idealny, stanowił spełnienie jej marzeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionki zaręczynowe mają wymiar jedynie symboliczny, a to, co jest najważniejsze, to miłość, która łączy dwoje ludzi.

W Polsce Panie noszą pierścionek zazwyczaj na serdecznym palcu prawej dłoni, przynajmniej do czasu kiedy na tym samym palcu nie znajdzie się obrączka. Wiele z Pań decyduje się wtedy przenieść pierścionek na serdeczny palec lewej dłoni, aby uniknąć ścierania się biżuterii; szczególnie nie jest to dobre dla opraw kamieni. Nierzadko z takimi przenosinami wiąże się zmiana rozmiaru pierścionka. Warto, więc przemyśleć czy rozmiar pierścionka zaręczynowego nie wybierać już z myślą o lewej ręce, aby przed ślubem uniknąć potrzeby ponownego dopasowywania rozmiaru. Nie tylko praktyczność tego posunięcia jest ważna, ale i symbolika – lewa dłoń jest bliżej serca.

Zazwyczaj najlepiej sprawdzić rozmiar pierścionka u lokalnego jubilera. Jeśli decydujecie się wspólnie z dziewczyną na wybór pierścionka to sprawa z głowy. Jeśli jednak nie znasz rozmiaru pierścionka swojej Wybranki, a chciałbyś, aby zaręczyny były niespodzianką to wiedz, że jest kilka sposobów, aby poznać choć przybliżony rozmiar swojej Ukochanej. Czasem bywa tak, że dziewczyna nie nosi w ogóle pierścionków- wtedy musisz wiedzieć, że najczęściej kupowane pierścionki to rozmiary od 10-15. Nie pomyl jednak rozmiaru ze średnicą czy obwodem pierścionka. Zapoznaj się proszę z informacją jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Pamiętaj, że do 30 dni w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym masz możliwość I darmowej korekty rozmiaru dlatego nie martw się, że możesz nie trafić z rozmiarem. Biżuteria z brylantem to propozycja dla wymagających osób.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *